Te koop
Je bent hier: Oldtimers te koop > Oldtimer auto's > 1983 Mercedes 230GE

1983 Mercedes 230GE

Delen

Advertentie

Referentie
TKV-395304
Publicatie
16-07-2026
Categorie

Kenmerken

Merk
Model
Bouwjaar
1983
Versnellingen
manueel

Beschrijving

ALGEMEEN:
Mercedes-Benz 230GE jaar 1983, handgeschakeld 4 versnellingen, met reductie en sperdifferentials, en centrale transfer. De kilometerteller geeft 80.100 km aan en gezien de algehele staat van de mechaniek van de auto lijkt dit realistisch. Als interessant weetje voor liefhebbers en verzamelaars: 1983 was een emblematisch jaar voor de Geländewagen-saga, waarbij de robuustheid van de W460-serie werd bevestigd. De M102-motor van 2,3 liter met Bosch K-Jetronic-mechanische injectie die in deze 230GE-versie aanwezig is, betekende een grote sprong in betrouwbaarheid en respons ten op zichte van de eerdere carburatiemodellen, en was een van de meest duurzame mechanieken uit die tijd door de uitstekende balans tussen koppel en eenvoud. Dit exacte model deelt het militaire en reddings- ADN dat de G-Klasse wereldberoemd maakte, waardoor het een stijgende waarde is op de huidige klassieker-markt dankzij zijn iconische drievoudige sperapparaat-configuratie.

KOFFER/DEUREN EN SCHILDERING:
De carrosserie heeft op meerdere plaatsen kleine roestplekjes zoals te zien is op de foto's, wat vrij normaal is bij deze auto's omdat roest na verloop van tijd kan ontstaan. Er zitten geen grote gaten of ernstige roestschade in, waardoor het een gemakkelijke basis is voor herstel. De achterklep heeft nauwelijks roest en hangt niet los van de bevestigingen. Het chassis toont ook weinig roest en heeft geen lassen of soortgelijke reparaties nodig. De onderkant van de mechaniek vertoont flinke roestvlekken maar deze zijn oppervlakkig, wat garandeert dat het voertuig niet in zeenabije gebieden of hooggelegen berggebieden heeft gestaan. De achterkant van de bagageruimte heeft geen beschadigingen, geen deuken, geen krassen en geen wrijvingen, wat aantoont dat het voertuig niet zwaar is behandeld. De originele stalen velgen moeten worden geschilderd om er perfect uit te zien, maar samen vormen ze een zeer goede basis voor een snelle en degelijke restauratie.

MECANICA:
De motor start gemakkelijk en loopt zeer soepel. Onderhoud is basaal en regelmatig: vervanging van accessoiresriemen, filters en olie. De versnellingsbak schakelt goed en fijn, terwijl de koppeling ook correct werkt zonder slijtage te detecteren. Het remsysteem reageert goed, inclusief de handrem. De banden zijn in goede staat en geschikt om zonder problemen de wegenorie IV/ITV (kentekentest) te passeren. De vering en dempers functioneren naar behoren. Op de weg rijdt de auto erg goed, stabiel en zonder speling aan de draagarmen of vreemde geluiden.

INTERIEUR:
Het interieur verkeert aanzienlijk in goede staat voor zijn leeftijd, waar de bekleding van de stoelen en het plafondbekleding in goede staat zijn en de oorspronkelijke, robuuste sfeer van de Mercedes-Benz uit de jaren 80 behouden blijft.

DOCUMENTATIE:
De beschikbare documenten bestaan uit de Franse grijze kaart (carte grise) met de uitschrijving door verkoop ondertekend. Met deze documentatie is het voertuig volledig geschikt om als klassieke of historisch voertuig te worden geregistreerd in elk EU-lidstaat.

AFHALEN:
Het voertuig is beschikbaar voor inspectie en afhaling in de plaats Rellinars, provincie Barcelona (autonome gemeenschap Catalonië), Spanje.

bezoek website

Advertentie

Referentie
TKV-395304
Publicatie
16-07-2026
Categorie

Kenmerken

Merk
Model
Bouwjaar
1983
Versnellingen
manueel

Verkoper

Naam
Catawiki
Adres

Nederland

route plannen
E-mail
terug naar overzicht andere Mercedes oldtimers
Waardetaxaties.nl - uw expert in taxeren van oldtimers
Freighthammer - importeren en exporteren van oldtimers
C&C Parts - gespecialiseerd in remonderdelen
Oldtimer-Verzekering.nl
Auctim online auctions
Oldtimerfarm - verkoop in opdracht van oldtimers - Aalter
Klassiek Aktief - service, reparatie en verkoop
Millers Oils voor oldtimers
Catawiki online oldtimer veiling
Klassiek & Techniek - Het leukste klassieker-magazine
DeLeon - Classis Investment Cars
OptiMate druppelladers
Autominiaturen Schuiten
Wens jij ook publiciteit via Oldtimerweb? Neem dan vrijblijvend contact op voor meer info.
Millers Oils voor oldtimers
Catawiki online oldtimer veiling
Klassiek & Techniek - Het leukste klassieker-magazine
DeLeon - Classis Investment Cars
OptiMate druppelladers
Autominiaturen Schuiten